Mistrovství Evropy juniorů a mladších juniorů v klasickém silovém trojboji - výsledky, fotogalerie, rozhovory
[19. 10. 2024 15:15:10]
Ve dnech 5. - 13. října 2024 se v plzeňském Parkhotelu uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a mladších juniorů v klasickém silovém trojboji. Evropská federace pověřila Český svaz silového trojboje k uspořádání této soutěže, které se zúčastnilo téměř 400 sportovců z 29 evropských zemí, 60 rozhodčích, 200 trenérů a další oficiální zástupci jednotlivých členských federací. Během šampionátu se v Plzni dále uskutečnil mimořádný evropský kongres. Naše organizace se zhostila pořadatelské činnosti se ctí a tak jako každý rok uspořádala solidní mezinárodní soutěž, kterou ocenila evropská exekutiva.

Na soutěži reprezentovala Českou republiku početná výprava, která nakonec činila 27 sportovců. Naši trojbojaři nakonec získali osm medailí. Zlato si odvezl Pavel Benda, Anežka Miková a Tereza Březková. Stříbro získal Samuel King a Šimon Král. Bronzovou medaili ukořistila Tereza Šítalová, Jana Rojková a Daniela Fadrná. Kvalitu naši sportovci potvrdili i překonáním několika rekordů, které pokořili ve svých věkových a váhových kategoriích. Tereza Březková překonala evropský rekord ve dřepu. Samuel King držel dvě minuty evropský rekord v mrtvém tahu. Pavel Benda pokořil evropský rekord v benčpresu a dále světový rekord v totalu a mrtvém tahu. Aneta Svobodová překonala světový rekord ve dřepu.

Dařilo se nám v pořadí národů. Obsadili jsme vždy přední příčky. V kategorii mladších juniorů dokonce bronzovou medaili.

Úspěch zaznamenala i Komise rozhodčích, neboť David Kocourek splnil zkoušky na mezinárodního rozhodčího II. třídy.

Během šampionátu byly publikovány v den soutěže rozhovory se všemi našimi účastníky, které byly natáčeny téměř okamžitě po výkonu jednotlivých sportovců. Ty si můžete poslechnout na kanále YouTube zde