Mistrovství světa v benčpresu a v klasickém benčpresu 2024 - výsledky, fotogalerie
[03. 06. 2024 14:44:32]
Ve dnech 22. 5. - 1. 6. 2024 se v USA v Austinu uskutečnilo mistrovství světa v klasickém benčpresu a benčpresu. Jednalo se o soutěž všech věkových kategoriích, ve kterých měla česká reprezentace celkem 21 startů. Naši sportovci získali celkem 16 medailí. Jana Rojková navíc získala absolutní prvenství v mladších juniorkách, a to v divizi RAW i EQ. Pavel Benda pokořil mezi mladšími juniory nad 120 kg světový rekord, a v absolutce obsadil druhé místo. V pořadí národů jsme si v juniorech (EQ) odvezli bronz.

RAW
?‍♀️Pavel Benda (mladší junioři +120 kg) – ?1. místo (výkon 215 kg) - SVĚTOVÝ REKORD - ?2. místo v absolutce
?‍♀️Matěj Kukuča (mladší junioři -105 kg) – ?1. místo (výkon 175 kg)
?‍♀️Petr Milichovský (junioři -120 kg) – ?2. místo (výkon 200 kg)
?‍♀️Šimon Král (junioři +120 kg) – 7. místo (výkon 185 kg)
?‍♀️Jana Rojková (mladší juniorky -69 kg) – ?1. místo (výkon 107,5 kg) - ?1. místo v absolutce
?️‍♀️Magdaléna Matesová (mladší juniorky -63 kg) – ?2. místo (výkon 87,5 kg)
?️‍♀️Jakub Pelikán (junioři -83 kg) – 1. místo? (výkon 185 kg)
?️‍♀️Viktorie Slavíková (juniorky -47 kg) – ?2. místo (výkon 60 kg)
?️‍♀️Jakub Matyáš (junioři -74 kg) – 6. místo (výkon 165 kg)
?️‍♀️Martin Řehák (junioři -74 kg) – 8. místo (výkon 160 kg)

EQ
?‍♀️Viktorie Slavíková (juniorky -47 kg) – ?1. místo (výkon 80 kg)
?‍♀️Martin Řehák (junioři -74 kg) – ?3. místo (výkon 192,5 kg)
?‍♀️David Horník (junioři -83 kg) – ?3. místo (výkon 192,5 kg)
?‍♀️Ondřej Smetaník (junioři -93 kg) – ?2. místo (výkon 212,5 kg)
?‍♀️Jana Rojková - absolutní mistryně světa? v kategorii mladších juniorek - 80,42 GL bodů (výkon 140 kg)
?‍♀️Ondřej Šíp (junioři -105 kg) – ?2. místo (výkon 242,5 kg)
?‍♀️Šimon Král (junioři +120 kg) – ?2. místo (výkon 210 kg)
?‍♀️Miroslav Paukert (muži M3 -93 kg) – ?2. místo (výkon 180 kg)
?‍♀️Blanka Bartoňková (ženy -57 kg) – 6. místo (výkon 127,5 kg)
?‍♀️Kateřina Omelková (juniorky -76 kg) – ?3. místo (výkon 90 kg)
?‍♀️Milan Selinger (muži -120 kg) – 4. místo (výkon 297,5 kg)

Videa pokusů medailistů (postupně doplňováno)

Na kanále YouTube jsou průběžně vydávány i krátké rozhovory s medailisty, které byly natočny v místě soutěže.

VV ČSST děkuje celé reprezentaci za skvělou reprezentaci!